معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیربناها از بازگشایی دومین تونل آزادراه همت-کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، حسین میرشفیع در گفت‌و‌گو با تین‌نیوز، با اعلام این خبر افزود: این مسیر دو تونل ۵۰۰ متری دارد که کار حفاری آن‌ها به صورت مقدماتی انجام شده و به تدریج کارهای تکمیلی انجام خواهد شد.

میرشفیع همچنین درباره وضعیت فعلی آزادراه همت-کرج نیز تاکید کرد: بعد از این تونل ۴ کیلومتر دیگر از مسیر باید انجام شود که در دست اجراست و با انجام آن عملا از نظر مهندسی کار خاصی باقی نمی‌ماند. بخشی هم البته در تملک شهرک المهدی است که باید کارهای آن انجام شود.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها با اشاره به وضعیت تامین مالی این پروژه نیز تصریح کرد: نحوه تامین منابع مالی را باید سازمان برنامه و بودجه اعلام کند و چهارماه پس از دریافت اعتبار لازم، کار به طور کامل به اتمام خواهد رسید.

او درباره دیگر پروژه‌های در دست اجرا نیز گفت: در هفته گذشته شروع عملیات کنارگذر آزادراه سیرجان را داشتیم و این هفته هم عملیات اجرایی مشهد-چناران آغاز خواهد شد.

میرشفیع از افتتاح قطعه جدید آزادراه کنارگذر اصفهان خبر داد و گفت: همچنین در این هفته پروژه کنارگذر غربی اصفهان هم قابل بهره‌برداری خواهد بود. در حال حاضر ۹۰ کیلومتر از این آزادراه به بهره‌برداری رسیده و این قطعه جدید به طول ۱۴ کیلومتر نیز به آن اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه