مجری سد مخزنی بالارود از آبگیری اولیه این سد در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ و بهره برداری از آن تا پایان همان سال خبر داد.
به گزارش اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، “مهرداد اورکی” با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصدی احداث سد بالارود افزود: پیش بینی می شود در صورت تحقق تخصیص اعتبار لازم، آبگیری اولیه این سد از نیمه دوم سال ۹۷ شروع و تا پایان سال به بهره برداری برسد.
وی، بهبود معیشت و وضعیت اقتصادی کشاورزی، کنترل سیلاب های مخرب منطقه و ایجاد فرصت های شغلی مستقیم و غیر مستقیم را از جمله مهم ترین اهداف این پروژه ملی و منطقه ای عنوان کرد.
اورکی ادامه داد: ظرفیت مخزن این سد ۱۳۱ میلیون متر مکعب است که نیاز آبی بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی پائین دست سد را در آینده تأمین خواهد کرد.
مدیر امور اجرایی سد بالارود تصریح کرد: اجرای این طرح تاکنون بیش از ۱۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری، درآمد عمومی و اوراق مشارکت هزینه در بر داشته و برای تکمیل آن به رقمی حدود ۱۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
این سد دارای یک هزار و ۵۰ متر طول تاج،۱۰ متر عرض تاج و ۸۴ متر ارتفاع است.
سد مخزنی بالارود توسط سازمان آب و برق خوزستان روی رودخانه بالارود در ۲۷ کیلومتری شمال شهرستان اندیمشک(منطقه الوار گرمسیری) در حال احداث است. شرکت های مهندسین مشاور دزآب به عنوان مشاور و شرکت عمران مارون به عنوان پیمانکار در احداث این سد مشارکت دارند.

لینک منبع خبر

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه